Reflexní masáž chodidel

Reflexní masáž plosek nohou 

je velmi příjemná a uvolňující masáž. Je prováděna na chodidle a nártu nohou. Vychází se ze skutečnosti, že na chodidle se zobrazuje celé tělo. Reflexní zóny jsou sice po celém těle, ale nejúčinnější jsou na chodidle, které bylo odjakživa místem přímého spojení se zemí. Každý orgán v těle má na noze tzv. reflexní plošku, které se využívá při diagnostice i léčbě. 

Uvedené plošky jsou energeticky a nervově spojeny s odpovídajícími orgány lidského těla. Při energeticky oslabeném orgánu nebo při nemoci dochází k městnání či zablokování energie v těle. Ovlivňováním reflexních bodů se zablokovaná místa postupně uvolňují a obnovuje se harmonie všech systémů. Ovlivňování bodů se děje prostřednictvím mačkání nebo hlazení.

Proč si dopřát reflexní terapii?

V dnešní uspěchané době je zcela normální nerovnováha - disharmonie -  organismu. Organismus má  však obrovskou samoregenerační schopnost, ovšem pokud mu dáte šanci

Málo lidí si uvědomuje zásadní roli chodidel pro zdraví -  vlastně svým chodidlům nevěnují pozornost téměř žádnou. Spíše jim ubližujeme – mačkáme je v malých botách, zatěžujeme nadváhou atd.

Reflexní masáž chodidel  se skládá ze 4 fází. 

Nejprve nohy řádně uvolním. Při tomto uvolňování dochází ke zrušení napětí a ztuhlosti chodidla. Poté přistupuji ke stimulaci jednotlivých reflexních ploch a meridiánových bodů. Po této fázi namažu nohy olejem nebo krémem a přichází na řadu masáž jednotlivých reflexních bodů. Na závěr provádím zklidňující masáž chodidel

Účinky masáže:

Touto masáží lze výrazně ovlivnit činnost imunitního systému, lymfatického systému, látkové výměny, lze s ní zmírnit i odstranit bolesti zad a krční páteře, je možné ji použít u řady běžných a chronických nemocí, zažívacích problémů, migrény, stresu, atd.Reflexní terapie je vhodná téměř pro každého. Je užitečná nejen při léčbě nemocí a problémů, ale i jako prevence. S pomocí reflexní terapie lze včas objevit zdravotní problémy a preventivně zasáhnout, než se rozvinou závažné příznaky. Reflexní masáž páteře, hrudníku a ostatního opěrného a pohybového systému do značné míry nahradí tělesný pohyb a cvičení, což má význam pro osoby, které se dočasně nebo trvale nemohou pohybovat.

Kontraindikace trvalé:

  •   transplantace orgánů či transplantáty (např. kardiostimulátor)

Kontraindikace dočasné:

  •    gangréna na dolních končetinách (např. u diabetiků, po omrzlinách)
  •    akutní zánět žil a lymfatického systému (nebezpečí trombózy)
  •    ekzémy a plísně na nohou 
  •    velké myomy
  •    velké žlučové či ledvinové kameny (nebezpečí koliky)
  •    stavy, kdy je operativní zákrok nevyhnutelný (nebezpečí zkreslení obrazu nemoci)
  •    v těhotenství v prvních 3 měsících nezdůrazňovat reflexní zónu dělohy a malé pánve
  •    bezprostřední stavy po rozsáhlých operačních výkonech

Upozornění: Reakce na reflexní masáž bývá dvojí. Buď odcházíte plní elánu a energie nebo se budete cítit přesně opačně. I tato negativní reakce je však v pořádku. Znamená totiž, že se Vaše orgány „probudily ze spánku" a začaly se regenerovat. Nepříjemná reakce však netrvá dlouho, proto ji nepotlačujte. Po jejím odeznění se budete cítit mnohem „zdravěji".

 

Přihlášení na akci

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: