Cesta ženy -  "Šťastná a spokojená" 

 
Celodenní seminář pro ženy plný tance a sebepoznání
 
"Cesta sama k sobě"

 

Milé ženy,
srdečně vás zvu na příjemný relaxační ženský den s tancem, jógou, sdílením, meditací a mnoho dalšího....

 

 Během našeho "ženského" života nás všichni učili jak se starat o druhé, ale nikdo nás nevedl k tomu, jak se starat o sebe... Seminář je určen ženám, které si potřebují uvědomit, jak důležité je umět se starat o sebe víc než o druhé....pouze ten, kdo hýčká sebe je spokojený a má energii na rozdávání....

Zúčastni se a nic neočekávej, aby se mohlo stát všechno co má.....

 

Jak se stát spokojenou ženou?

 

Každá z nás může být zdravá a spokojená, ke zdraví a spokojenosti existuje  spoustu cest…

1. Začneme u ženského těla

Základem je obrácení pozornosti ženy k vlastnímu tělu, uvědomění si toho, co jako žena ve svém životě prožívám a co jako žena chci. Ženský princip a hledání fyzického zdraví totiž kráčí ruku v ruce. Když se spojuji se svým tělem, ženstvím, se svým vnitřním světem a vnímám všechno, co prožívám, tak se stávám zdravější a spokojenější… Všímejte si pozorně, jak se k němu chováte, jaký k němu máte vztah, uvědomte si, co všechno potřebuje…Vaše tělo je jako koník (auto). Když se o něho budete s citem a láskou pečovat, naslouchat jeho potřebám, tak se Vám odmění : spolehlivě Vás životem ponese (poveze)…:-)

Tělo je naším jediným domovem na tomto světě. Nese v sobě vše, co se nám přihodí, zná celý náš příběh. Mnohdy nenasloucháme jeho instinktům, impulzům a touhám. Chováme se k němu mechanicky jako k nástroji, který nám má sloužit nebo jako k nepříteli, kterého je třeba ovládnout. Když svůj vztah změníme a začneme naslouchat jeho rytmům, začneme se s tělem sžívat, pohybovat se s ním a plynout, tak se v našem životě toho hodně změní: pocítíme uvolnění, tělo se stane naším domovem.:)

Základní rady a tipy pro Vaše tělo

NASLOUCHEJTE  SVÉMU TĚLU A  DOPŘEJTE MU TO, CO POTŘEBUJE…

  Dopřejte svému tělu dostatek vody, protože ta Vaše tělo čistí, pročišťuje. Voda je nositelkou života…:)

  Jezte pestrou stravu bohatou na vitamíny a stopové prvky. Pochutnávejte si na ovoci, zelenině, oříšcích, celozrnném pečivu. Ochutnejte pohanku, jáhly, kuskus, těstovinové   saláty…Zastavte se s jídlem a uvědomte si přítomnou chvíli. Chutnejte všemi smysly, ale jezte s mírou…Buďte pozorné k tomu, co Vašemu tělu dělá či nedělá dobře, dopřejtejte mu to nejlepší…:) Neutíkejte k  jídlu, abyste “zajedly” své pocity bolesti, smutku nebo vzteku.

 Dejte svému tělu dostatek pohybu. Známý a osvědčený způsob, jak zaručeně své tělo zaplavit endorfinem – hormonem štěstí. Možností máte  hodně.:) Já mám ráda kolo, procházky, tanec, mohendžodáro…

 Dopřejte svému tělu dostatek spánku a odpočinku. Buďte k sobě vnímavé a citlivé, nepřetěžujte se, netlačte na tělo. Odpočinek patří k přirozenému rytmu života…

 Dopřejte svému tělu dostatek čerstvého vzduchu a  slunečního svitu, pobytu v přírodě. Vaše tělo se tak přirozeně nabije…

 Provádějte dechová cvičení. Dech léčí…:)

    Zkuste masáže pro celkové uvolnění těla, uvolnění ztuhlých a bolavých částí těla. Můžete masírovat sami sebe, partnera, své děti.  

    Naslouchejte svému tělu a své intuici. Nalaďte se na tělo, které masírujete a nechte své ruce, ať  se jej láskyplně dotýkají. Masáž  nemusí být  vždy celková – někdy můžete namasírovat  jen chodidla, záda, nohy nebo obličej, ale dotek je vždy cestou k navázání kontaktu, k léčení, ke  společnému sdílení…

Proč naslouchat svému tělu, pečovat o něj?

Protože žena spojená se svým tělem se dostává blíže k sobě, vnímá řeč svého těla, projevuje se fyzicky, vysílá do okolí svou podstatu. Přijímá cykly a rytmy svého těla, výkyvy energií a emocí. Rozvíjí tak svou úctu, lásku a sebedůvěru.Stává se vyrovnanou, spokojenou a láskyplnou, a tím kolem sebe vytváří příjemné prostředí. Když žena přijímá své ženství jako dar, tak se stává inspirací pro muže.

2.Děloha – přirozený ženský zdroj

Děloha je v pomyslném středu ženského těla, stejně jako Matka Země má ve svém centru jádro. Obě tato centra  jsou místem, kde se energie uchovává a koncentruje. Děloha je energetická pumpa, přes kterou můžeme načerpat klid a sílu. Pomocí cvičení - dýchání do dělohy. Můžeme ji také použít jako radar, který nám pomůže se  zorientovat v důležitých životních situacích, Vnímejte svoji dělohu - mluvte s ní. Pro ženu je děloha důležitý zdroj sexuální, a hlavně životní energie, která ji spojuje s Matkou Zemí. V mnohých kulturách je toto centrum ženy uctíváno a vnímáno jako zdroj ženské síly, inspirace, kreativity, aktivity a hluboké moudrosti. 

Praktické cvičení na lekcích Moon dance - tanec ženské duše.

Je-li žena ve spojení se svojí dělohou a naslouchá ji, může přivést do svého života více síly a harmonie, protože přesně cítí své potřeby a touhy a dokáže si je naplnit. Na druhou stranu pracuje naše děloha jako emocionální houba, která nasává a shromažďuje do sebe všechny nezpracované emoce a bolestivé zážitky. Pokud jim žena nevěnuje pozornost a o dělohu nepečuje, tak tyto nezpracované zážitky způsobují gynekologické problémy a ženské nemoci.

3.Emoce ženy

Emoce dělají náš život skutečným, překvapují nás, někdy zaplavují. Nejsou to ani abstrakce, ani ideje, které můžeme přestat poslouchat. Emoce nejsou ani pozitivní, ani negativní, jsou prostě projevem životní energie. Potřebují v nás plynout stejně jako krev v těle. Pokud se jejich toku bráníme, potlačujeme je, projeví se jinak. Náš život ztrácí  “šťávu”, vitalitu, objevují se tělesné symptomy, bolesti, nemoc.

Existuje celá řada emocí – (pozitivní) štěstí, láska, radost, naděje, soucit,  (negativní) hněv, strach, zloba, odpor, smutek, zoufalství, lítost, nenávist,..... A další. Všechny nám byly dány proto, abychom si je dovolily cítit, abychom se jimi projevovaly, abychom s nimi žily.

Pokud chceme ve svém životě pocítit klid, radost a lásku, tak se potřebujeme otevřít a spřátelit i se svými strachy, hněvem a smutky. Přijmout své emoce za vlastní, dovolit si je prožívat a vyjadřit je s čistotou a přímostí v daném okamžiku.K ženě patří neodmyslitelně emoce, stejně jako k řece její proud.

4. Afirmace pro ženu

Opakujte si tyto věty  nahlas pro sebe a prociťujte je, aby se dostaly do Vašeho těla, srdce a vědomí.

  •  Jsem  - krásná - úžasná - škvělá - žena.
  •  Jsem sama sebou a žiji tady a teď.
  • Důvěřuji sama sobě – svému tělu, svým pocitům, své intuici.
  • Už nemusím s nikým a s ničím bojovat. Už nemusím o nic usilovat. Už nemusím nikomu nic dokazovat.
  •   Jsem 100% zodpovědná za to, co se mi v životě děje.
  • Jsem tvořitelkou svého života. Svůj život si tvořím sama.
  • Důvěřuji světu. Svět je přátelské místo.

5. Vzorce chování

Každá z nás prošla nějakým dětstvím, v rodině a ve škole se k ní nějak chovali a tak si každá z nás odnesla do života  své emoční vzorce chování. Je velice důležité poznat své vzorce a pracovat s nimi. Ty, které nám v životě neslouží s těmi se rozloučit.

O bližší informaci mi napište na mail: Gabriela.noov@seznam.cz

Informace k semináři:


Termín: není vypsán

Místo: studio Kruh života, Náměstí Míru 3, Plzeň

Co si vzít sebou:  podložku na psaní A4, pastelky,  pohodlné oblečení, více po přihlášení

Cena:  1.300 Kč před akcí do stanoveného termínu, po tomto termínu 1500Kč

Vaše rezervace je platná po zaplacení zálohy ve výši 500 Kč na účet č.: 2000328830/2010 Fio banka,  VS pro tento termín je:  1111

 

Přihlášení na akci

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: