Hubnutí s láskou :-)!!

Všude se můžeme dočíst, že zhubneme, když budeme málo a v omezeném výběru jíst a hýbat se. Určitě hodně z Vás potvrdí, že to funguje. Ale jak dlouho? A jak se cítíte, když držíte dietu?Začneme tím, že se si odpovíme na klíčovou otázku, proč chceme vlastně zhubnout?  

Myslíme si, že štíhlejší budeme šťastnější. Jsme také přesvědčeni, že budeme atraktivnější, že si nás naši blízcí budou více vážit, že budeme zdravější, že budeme mít větší možnosti v zaměstnání, že se nám celkově bude dařit lépe. Pokud však nezměníme postoj sami k sobě, ani s dokonalým tělem nedosáhneme žádný z těchto cílů.

Tvrdím, že všech těchto cílů lze dosáhnout i bez diet, odříkání a utrpení. Tvrdím, že diety a úprava životosprávy nestačí k dosažení těchto cílů.

Nadměrná hmotnost je obranou, strachem, potřebou ochrany, pozornosti, lásky, nejistotou, zavrhováním sebe sama, útěkem před city a izolací.

Jak tedy lze získat přiměřenou váhu, jak hubnout bez diet a cítít se přitom dobře?

Nejdříve je třeba přijmout se takoví, jací jste. S tím tělem, jaké v tuto chvíli máte. Kila navíc berte jako dočasného přítele, zachránce života, kterého se zbavíte, až se naučíte mít rádi sami sebe. V tomto bodě tkví základ této „zázračné“ metody. Jakmile se z celé duše budete milovat a přijímat na sobě úplně vše, každou oblinu a každý špíček, tělo se samo postupně zbaví přebytečného tuku.

Takže vystupte z kruhu diet, výčitek a zklamání a uvědomte si, že můžete být hned teď atraktivnější a váženější. Pečovat o sebe, hezky se oblékat a jednat se sebou s láskou můžete hned. Hned můžete dělat to, to Vám přináší radost, vytvářet si příjemnější prostředí. Hned můžete přestat řešit co a kolik jíte a jídlo vědomě s požitkem mlsat. Hned si můžete dopřávat hlazení sebe sama, masáž sebe sama, erotické rituály, atd.

Na pomoc svým změnám postojů a následně těla si vezměte vizualizaci a afirmace.

Vizualizací míním prožívání si představ toho, jak byste chtěla vypadat a cítit se. Představujte si sebe sama štíhlejší, šťastnější a tím i krásnější. Prociťujte si tyto konkrétní představy co nejčastěji tak, jako by to byla už skutečnost, co nejčastěji.

Afirmace jsou pozitivní tvrzení, která při opakování (nejlépe nahlas a před zrcadlem) s prociťováním slov, mají moc přetvořit Vaše dosavadní negativní přesvědčení typu: nestojím za nic, jsem ošklivý, nic se mi nedaří atd. v přesvědčení, že jste úžasní, důležití, milovaní apod. podle libosti.

Konkrétní afirmace týkající se obezity zní: Přijímám sám sebe takového, jaký jsem. Mám se rád a jsem se sebou spokojený. Vytvářím si bezpečné prostředí. Jsem v bezpečí. Jsem usmířený s vlastními pocity.

Vizualizaci i afirmace používejte každý den, největší účinnost má ráno po probuzení a večer před spaním. Výsledky trpělivé a nepřetržité práce na sobě se objeví po několika týdnech až měsících . V duchu rčení „jsme tím, co si o sobě myslíme“.

S láskou Gabriela